خانه » جدیدترین اخبارهای دنیای gsm » ناکامی گلکسی نوت 7، ضرری 17 میلیون دلاری برای سامسونگ

ناکامی گلکسی نوت 7، ضرری 17 میلیون دلاری برای سامسونگ

فارغ از حرف و نقل های این روزها درباره ی آخرین محصول تولیدی سامسونگ، همچنان امکان انفجار این دستگاه در جیب صاحبانش وجود دارد. همچنین سازنده ی آن ضرری 17 میلیون دلاری را در فروش امسال خود تجربه خواهد کرد. طبق محاسبات برخی تحلیلگران، احتمال اینکه این رقم به میزان 19 میلیون دلار نیز برسد وجود دارد که باید مرگی زود هنگام را برای این پرچمدار متصور شد.

در پی تلاش های سامسونگ برای گذر از این بحران، با اولین فراخوانی این دستگاه که اوایل ماه سپتامبر انجام شد، تصور بر این بود که شرکت توانسته ضرر خود را به مقدار تنها 5 میلیون دلار برساند؛ البته با توجه به این مسئله که این تولیدکننده کره ای می تواند همچنان به فروش خود را بر روی نوت 7 ادامه دهد و دیگر شاهد اتفاقاتی از این دست نخواهیم بود.

با وجود ارزش 235 میلیون دلاری بازار فروش سامسونگ و درآمد 69 میلیون دلاری آن تا پایان ماه ژوئن، به نظر می رسد که این شرکت توان عبور از این بحران را دارد. بحرانی که تعداد اندکی از تولید کنندگان این عرصه می توانند از اتفاقات شبیه به آن جان سالم به در ببرند. البته باید غولی همچون اپل را در این مقوله مستثنا دانست. با این وجود، تعیین میزان ناکامی برند کره ای سامسونگ از این فاجعه و تاثیر آن بر رضایت مشتریان را باید در دراز مدت بررسی کرد.

ولی برای مقابله با تبلیغات مخرب منتشر شده در هفته های اخیر، شاید بهتر بود سامسونگ از خیر تولید این محصول می گذشت و فکری برای معرفی جایگزینی مناسب برای آن، حداقل تا سال آینده می برداشت. در حال حاضر تلاش برای بازگشت آبرومندانه نوت 7 به عرصه رقابت در بازار و انتظار روزهای بدون آتش سوزی ادامه دارد!

منبع: خبرگزاری رویترز

   

لینک کوتاه مطلب : http://www.gsm-developers.com/?p=11828

درباره ی محمد قاسمی

همچنین ببینید

پایان یک عصر:اعلام بازنشستگی Chainfire از اندروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *