0

این روش برای از بین بردن رطوبت (آب) باقی مانده بر روی گوشی و اسپیکر موبایل ابداع شده است. همانطور که می دانیم iPhone ضد آب است و کاربران مشکلی بابت سوختن موبایل به دلیل برخورد آب با سخت افزارهای موبایل ندارند.

خشک کردن رطوبت و آب از طریق پخش صدا در iPhone !

خشک کردن رطوبت و آب از طریق پخش صدا در iPhone !

ولی تاکنون راهی برای از بین بردن رطوبت و آب باقی مانده بر روی اسپیکر و گوشی آن وجود نداشته است.

وجود رطوبت هرچند ممکن است به آن سخت افزارهای روی موبایل آسیب برساند، ولی مشکل اصلی کاهش کیفیت صدای شنیده شده و ارسال شده خواهد بود.

این پتنت در دو بخش ارائه شده است. اول روشی برای جلوگیری و گریز آب در ناحیه های مشخص شده و دیگری روشی برای از بین بردن و جابجایی آب در ناحیه ای خاص از گوشی موبایل.

در این روش سیگنال آکوستیکی از طریق اسپیکرها پخش می شود که به از بین بردن آب در ناحیه مشخص شده کمک می کند. شاید بدانید که این روش تقریبا مشابه روشی است که در Apple Watch 2 به نام Eject Water Modee استفاده می شود.

با توجه به اینکه اپل فعلا موفق به ثبت این پتنت شده است و هیچ لزومی هم بر استفاده از این تکنولوژی در محصولات وجود ندارد، نمی توان گارانتی داد که در iPhone 8 یا دیگر محصولات موبایل و تبلت این شرکت، روش جدید مورد استفاده قرار گیرد. تنها راه ممکن صبر و انتظار و دنبال کردن اخبار است.

reza.seven
سلام ، رضا کلانی هستم اهل پایتخت مقاومت ایران ،شهر دزفول با مدرک مهندسی مکانیک : علاقه مند به دنیای خودروها ،عکاسی،فناوری و نرم افزار در خدمت شما هستم :)

  گلکسی اس 8 هم دارای نسخه مقاوم شده اکتیو خواهد بود

  مقاله قبلی

  Snapdragon 845 ؛ نسل بعدی پردازنده ها در گوشی Samsung Galaxy S9

  مقاله بعدی

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *