جدیدترین اخبارهای دنیای gsm

در سال 2017، گوشی های هوشمند و تبلت ها 70% ترافیک اینترنت را مصرف خواهند کرد

امروزه مصرف اینترنت در سراسر دنیا، با گسترش انواع روش ها و دیوایس های قابل اتصال به شبکه جهانی به بالاترین سطح تاریخ خودش رسیده است.

دورانی که اینترنت فقط از طریق اتصال کابلی در داخل منازل در دسترس بودند به سر رسیده و حالا صدها دستگاه امکان برقراری ارتباط بی سیم با یک مودم ارزان قیمت را داشته و در خیابان ها پر از آنتن های اینترنت بی سیم مخابراتی است.

در همین راستا پیش بینی می شود در آینده نزدیک اغلب دستگاه های متصل به اینترنت، دیوایس هایی هستند که بسیار کم مصرف و کوچکند. به خصوص اینکه تلفن های هوشمند روز به روز در حال گسترش و پیشرفت بوده و در حال حاضر بزرگترین شی اینترنتی جهان محسوب می شوند.

وب سایت آماری تحلیلی Zenith هفته گذشته جدول مصرف اینترنت موبایل را منتشر کرده است. در این گزارش زنیت اشاره می کند که در سال 2012 نسبت مصرفی اینترنت موبایل 40 درصد بوده و در سال 2016 به 68 درصد رسیده است.

اگر قرار باشد به یک چیز یقین داشته باشیم آنست که تکنولوژی گجت های هوشمند، به این سادگی ها قرار نیست بمیرد و همچنان با قدرت و سرعت در حال رشد است.

حالا پیش بینی می شود که این آمار در سال 2017 به 75 درصد برسد.

به این معنا که سال آینده به ازای هر 4 دستگاه متصل به اینترنت، ارتباط 3 دیوایس از طریق آنتن های مخابراتی برقرار گردیده است. علاوه بر این سایت Zenith معتقد است این رقم در سال 2018 تا 79 درصد نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین کشور های اسپانیا و هنگ کن بیشترین مصرف ترافیک اینترنت موبایل را دارند.کشور اسپانیا با 85 درصد بالاترین نسبت مصرفی ترافیک اینترنت موبایل را در اختیار دارد. سپس هنگ کنگ با 79 درصد، چین با 76 درصد و امریکا با 74 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

با این آمار و ارفام می توان به رشد چشم گیر کیفیت بسترهای اینترنتی مخابراتی جهان اشاره کرد.

در کشور ما ایران نیز سه اوپراتور موبایل در این صنعت فعال هستند که هر روز شاهد پیشرفت آنها هستیم.

Arash

طراح سایت و برنامه نویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا