جدیدترین اخبارهای دنیای gsm

سهم اندروید نوگا در بین دستگاه های اندرویدی به 5 درصد رسید

گوگل مانند روال هر ماه، سهم نسخه های مختلف اندروید را در بین دستگاه های مجهز به این اندروید نوگا ، در قالب گزارشی منتشر کرده است.

در حال حاضر این سیستم عامل جدیدترین نسخه از سیستم عامل اندروید گوگل محسوب میشود که مدت زمان زیادی از انتشار آن توسط گوگل میگذرد اما با این حال تعداد دستگاه های مجهز به این نسخه چندان زیاد نیستند.

دلیل این موضوع عملکرد نامناسب تولید کنندگان در امر انتشار نسخه های جدید اندروید است. اما به هر حال رشد اندروید نوگا در بین دستگاه های اندرویدی هر چند با سرعتی بسیار کم در حال ادامه است. کمپانی های مختلفی انتشار این بروزرسانی را برای دستگاه های خود منتشر کرده اند که تنها شامل گوشی های پرچمدار آنها میشوند، به همین دلیل چند ماهی دیگر طول میکشد تا دستگاه های اندرویدی بیشتری را مجهز به نوگا ببینیم.

سهم اندروید نوگا در بین دستگاه های اندرویدی به 5 درصد رسید
سهم اندروید نوگا در بین دستگاه های اندرویدی به 5 درصد رسید

گزارش جدید گوگل مربوطه بین ماه های فوریه و مارس است و در این گزارش شاهد این هستیم که اندروید لالی پاپ همچنان بیشتر از دیگر نسخه ها در حال استفاده است و نزدیک به یک سوم دستگاه های اندرویدی فعال از این نسخه برخوردار هستند. سپس اندروید مارشملو بیش از دیگر نسخه ها در حال استفاده توسط کاربران است. سهم اندروید نوگا نیز نسبت به ماه قبل کمی افزایش یافته است و سهم این نسخه در ماه آوریل به 4.9 درصد رسیده است. از آنجا که پرچمداران مهمی من جمله جی 6 ال جی و گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس سامسونگ به طور پیشفرض از اندروید نوگا برخوردار هستند، میتوان انتظار افزایش سهم نوگا را در ماه های آتی کشید.

سهم اندروید نوگا در بین دستگاه های اندرویدی به 5 درصد رسید
سهم اندروید نوگا در بین دستگاه های اندرویدی به 5 درصد رسید

سهم دو نسخه ی اندروید نان زنجبیلی و ساندویچ بستنی نیز اکنون به زیر 1 درصد کاهش پیدا کرده است و احتمالا در ماه های بعدی این دو نسخه در جدول توزیع نسخه های مختلف اندروید وجود نخواهند داشت. اندروید کیت کت که نیز عرضه ی آن به سال 2013 بازمیگردد 20 درصد از دستگاه های اندرویدی فعال را شامل میشود. با وجود اینکه لالی پاپ فعلا محبوب ترین نسخه ی اندروید است، سهم این نسخه از اواسط سال گذشته در حال کاهش است در حالی که اندروید مارشملو در حال طی مسیری پایدار است.

بدین ترتیب بر روی 80 درصد از دستگاه های اندرویدی فعال سه نسخه ی کیت کت، لالی پاپ و مارشملو نصب شده است و میتوان از روی این اعداد و ارقام، پراکندگی نسخه های اندروید را در بین دستگاه ها به وضوح مشاهده کرد. تاکنون حرکت سودمندی از گوگل برای حل این مشکل مشاهده نکردیم هر چند کمپانی با ارائه ی بسته های امنیتی سعی در بهبود امنیت دستگاه های اندرویدی داشته است و انتظار میرود مشکل تاخیر در نشر بروزرسانی ها نیز به زودی مرتفع شود.

reza.seven

سلام ، رضا کلانی هستم اهل پایتخت مقاومت ایران ،شهر دزفول با مدرک مهندسی مکانیک : علاقه مند به دنیای خودروها ،عکاسی،فناوری و نرم افزار در خدمت شما هستم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا