بررسی کیفیت ، قیمت و دیگر مباحث مربوط به گوشی های تلفن همراه به صورت تخصصیجدیدترین اخبارهای دنیای gsm

مقایسه عمر باتری تعدادی از اسمارت فون ها

عمر باتری، چیزی است که اغلب مردم دوست دارند در دستگاههای هوشمند و اسمارت فون ها پیشرفت کند. بارها شده که به دلیل مصرف زیاد باتری اسمارت فون ها، روزانه آن ها را به شارژر متصل کرده باشیم. حتی گاهی نیز هنگام کار با دستگاههای هوشمند، نتوانیم آن ها را از شارژ جدا کنیم.

در هر صورت، این که مجبور شویم گوشی خود را مدام به شارژر متصل کنیم زیاد جالب نخواهد بود. بیشتر مردم دوست دارند که اسمارت فون آن ها پا به پای آن ها در همه ی کارها و امور روزمره حضور داشته باشند.

همچین چیزی در حال حاضر امکان پذیر نیست.

به همین دلایل است که اکثر دستگاههای سازنده موبایل، به بررسی باتری پرچمدارهای خود می پردازند. کمپانی های موبایل، سعی می کنند که پرچمدار خود از این لحاظ در جایگاه خوبی قرار داشته باشد. زیرا یک پرچمدار پرقدرتی که باتری با ظرفیت کمی داشته باشد، یعنی یک شکست برای آن پرچمدار!

حال با این همه اسمارت فونی که در سال 2016، عرضه شد، زمان آن رسیده است که تعدای از مهمترین این دستگاهها را از نظر طول عمر باتری مقایسه کنیم.

اول از همه بذارید کمی در مورد روش هایی که برای تست های باتری این اسمارت فون ها انجام دادیم، صحبت کنیم.

ما روشنایی همه دستگاهها را در سطح 200nits نگه داشتیم. این سطح از روشنایی برای بیرون از خانه مناسب خواهد بود.

سپس این دستگاهها را در شرایطی که از مرورگر استفاده می کنند و بدون استراحت به آن ها مورد بررسی قرار دادیم.

نتایج مقایسه اسمارت فون های برتر 2016 را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

batterylife-2016-gsm-developers

اسمارت فون ساخت شرکت Apple، یعنی Iphone 7 Plus در صدر طول عمر پرچمدارهای 2016 قرار دارد

مشاهده می شود که شرکت اپل در این زمینه بسیار خوب عمل کرده به طوری که هر دو اسمارت فون ساخت این کمپانی، در صدر این لیست قرار گرفته اند. Iphone 7 Plus نیز با اختلاف یک سر و گردن از بقیه دستگاههای موبایل هوشمند بالاتر است.

پرچمدارهای پیکسل گوگل و سپس سامسونگ در رده دوم و سوم قرار دارند. پیکسل گوگل که یکی از گوشی های بربحث امسال بوده است در این زمینه به خوبی عمل کرده است.

حال که مقایسه باتری پرچمدارهای 2016 را انجام دادیم میخواهیم کمی به این موضوع بپردازیم که پرچمدارهای سال 2015 چگونه بودند؟ و این که کدام شرکت سازنده موبایل توانسته است پیشرفتی در طول عمر باتری پرچمدار خود داشته باشد.

batterylife-2015-gsm-developers

در سال 2015 نیز همچنان کمپانی اپل در صدر قرار داشته است. همچنین گوشی Note6 سامسونگ اینبار در رده ای مساوی با Iphone 6 Plus  قرار گرفته است.

پس میتوان گفت بهترین پیشرفت متعلق به اسمارت فون های شرکت گوگل و بالاترین طول عمر باتری مربوط به گوشی های شرکت اپل می باشد.

منبع تست ها : PhoneArena

Arash

طراح سایت و برنامه نویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا