جدیدترین اخبارهای دنیای gsm

دلیل قرمز شدن صفحه نمایش گلکسی اس 8 مشخص شد

بر اساس گزارش های منتشر شده ، بر روی صفحه نمایش برخی از گوشی های سری اول گلکسی اس 8 که در کره عرضه شده بودند سایه قرمز رنگی وجود داشته است .

 این یک اتفاق غیر معمول برای صفحه نمایش های AMOLED  بود زیرا این صفحه نمایش به طور پیش فرض دارای  رنگ های سرد اشباع شده می باشد و زمانی که صفحه نمایش از اطرف دیده شود متمایل به آبی خواهد بود .

در حالت پایه وسعت رنگ این صفحه نمایش نزدیک به استاندارد RGB است به همین دلیل کاربران به راحتی متوجه این سایه قرمز رنگ بر روی صفحه نمایش شدند .

دلیل قرمز شدن صفحه نمایش گلکسی اس 8 مشخص شد
دلیل قرمز شدن صفحه نمایش گلکسی اس 8 مشخص شد


تمام صفحه نمایش های گلکسی  اس 8 ، کارخانه ای نبست به کارخانه دیگر و دسته ای نسبت به دسته دیگر دارای اندکی تفاوت می باشند به خصوص اینکه در صفحه نمایش های OLED میلیون ها پیکسل وجود دارد اما زمانی که این تفاوت بیش از حد قابل مشاهده باشد احتمالا مشکلی به وجود آمده است .

در حال حاضر سامسونگ اعلام کرده است که کاربران می توانند درجه حرارت رنگ صفحه نمایش را از تنظیمات صفحه نمایش به صورت دلخواه تغییر دهند .

همچنین به نظر می رسد سامسونگ بروز رسانی نرم افزاری را نیز با نام عدم تعادل بیش از حد رنگ به مراکز خدماتی ارسال کرده است . برخی از منابع نیز اعلام کرده اند که در صورتی که دستگاهی با این مشکل مواجه شده باشد سامسونگ آن را تعویض خواهد کرد .

یک نشریه کره ای نیز در این مورد با برخی کارشناسان و کارمندان سابق سامسونگ مصاحبه ای انجام داده که نظرات در آن بسیار متفاوت است .

یکی از کارشناسان اعلام کرده است که صفحه نمایش بسیاری از گوشی های اپل ، سری نوت و گلکسی دارای خط های رنگی بر روی صفحه نمایش می باشند زیرا در پنل های OLED ، تزریق مساوی رنگ بسیار مشکل است و این می تواند موجب ایجاد مشکلاتی در صفحه نمایش شود .

یکی دیگر از کارشناسان نیز عنوان کرده است که در حال حاضر مشکل قرمز شدن صفحه نمایش به دلیل ولتاژ دستگاه می باشد و ولتاژ نا مناسب موجب افزایش رنگ قرمز ویا تداخل رنگ های پیکسل های مختلف و تمایل آن ها به قرمز می شود .

یکی دیگر از کارمندان سابق سامسونگ نیز اظهار کرده است که در صورتی که این مشکل در طول خط تولید پنل صفحه نمایش به وجود آمده است ، بر طرف کردن آن با یک بروز رسانی نرم افزاری بسیار دشوار است . البته کارشناسان دیگر نیز اعلام کرده اند بسته به نوع مشکل ، می توان با استفاده از یک بروز رسانی نرم افزاری تعادل را در رنگ های صفحه نمایش بر قرار کرد .

در هر صورت ممکن است این مشکل به مانند باتری های گلکسی نوت بار دیگر برای سامسونگ حاشیه ایجاد کند . به هر حال ساخت صفحه نمایش  infinity خمیده و بلند در گلکسی اس 8 زمانی که به تولید انبوه برسد ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند .  

reza.seven

سلام ، رضا کلانی هستم اهل پایتخت مقاومت ایران ،شهر دزفول با مدرک مهندسی مکانیک : علاقه مند به دنیای خودروها ،عکاسی،فناوری و نرم افزار در خدمت شما هستم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا