جدیدترین اخبارهای دنیای gsm

سامسونگ در گوشی گلکسی S8 از نمایشگر OLED بدون حاشیه استفاده می کند

بعد از شکست سنگینی که سامسونگ در ارائه گوشی های Note 7 داشت، این شرکت می خواهد که بار دیگر روی پای خود بایستد. همین چند ساعت پیش بود که مدیر سامسونگ اعلام کرد: با یک شکست از پا نمی نشینیم.

شایعات مبنی بر آن هستند که گوشی جدید سامسونگ یعنی S8 قرار است که تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری زیادی را به همراه داشته باشد.

جدیدترین شایعه در این باره می گوید که سامسونگ قرار است که در گوشی گلکسی S8 خود، از نمایشگر OLED به گونه ای استفاده کند که تمام روی صفحه را بپوشاند!

یکی از محققین سامسونگ به نام “Park Won-sang” می گوید که شرکت سامسونگ بودجه زیادی را صرف ساخت این پروژه کرده برای گوشی گلکسی S8 کرده است. ولی هنوز نمی توان این موضوع را تایید کرد.

این فرد می گوید سامسونگ با این کار، باعث می شود که گلکسی S8، ساختاری متفاوت داشته باشد. زیرا نسبت صفحه نمایش به کل پنل جلویی در این گوشی (Size of Display/Size Of Set) بیش از 90 درصد خواهد بود!

s8-full-screen-oled-gsm-developers

لازم به ذکر است که نسبت این فرمول برای میانگین گوشی های فعلی بازار، چیزی در حدود 80% می باشد.

در آینده شاهد اسمارت فون هایی بدون حاشیه خواهیم بود

«Park» همچنین اضافه کرد: شرکتی که برای سامسونگ نمایشگر تولید می کند در حال تلاش است تا طی سال های آینده این رقم را به 99 درصد برساند. پس می توان انتظار داشت که در آینده ای نه چندان دور، دستگاههای هوشمند، صفحه ای بدون حاشیه داشته باشند. ( چیزی که در فیلم های سینمایی در آینده شاهد آن بوده ایم)

سامسونگ ممکن است برای رسیدن به این مهم، مجبور شود دکمه ی Home را از روی گلکسی S8 و همچنین اسمارت فون های بعدی خود حذف کند. پس به همین دلیل است که شایعات می گویند که گلکسی S8 اولین گوشی مجهز به تکنولوژی تاییدیه نوری اثر انگشت خواهد بود.

سامسونگ هنوز اطلاعاتی در مورد گوشی گلکسی S8 نداده است. ولی گفته است که این دستگاه دارای ظاهری بسیار زیبا و همچنین دوربینی بسیار قدرتمند خواهد بود.

ممکن است Galaxy S8 زودتر از چیزی که فکر میکردیم و در کنگره ی جهانی موبایل در فوریه سال 2017 (بهمن 95) معرفی شود.

Arash

طراح سایت و برنامه نویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا