جدیدترین اخبارهای دنیای gsm

۶ میلیون سیم‌کارت امروز یکطرفه می‌شود

با تمام مهلت زمانی در نظر گرفته شده از سوی شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات، طبق گفته وزیر ارتباطات باید شاهد یکطرفه شدن شش میلیون سیم‌کارت بدون هویت از امروز باشیم.

آقای محمود واعظی در حاشیه آیین رونمایی از تمبر یادبود سردار سرافراز سرلشکر پاسدار شهید حسین همدانی و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای مدافعان حرم که این هفته برگزار شد، اعلام کرد ” مالکان سیم‌کارت‌هایی که هنوز هویتشان را ثبت نکرده‌اند تا نهم دی‌ماه برای ثبت آن فرصت دارند.”

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطر نشان کرد: طی نزدیک به سه هفته گذشته بیش از چهار میلیون سیم‌کارت تعیین هویت شده است که برای مشارکت مالکان نزدیک به 6 میلیون سیم‌کارت دیگر خوش‌بین هستم.

وی درباره آخرین وضعیت ثبت اطلاعات سیم‌کارت‌های بدون هویت هم گفت: در همه دنیا هر کسی از هر خدمتی استفاده می‌کند هویتش معلوم است چه مالک سیم‌کارت، تلفن یا دریافت کننده خدمتی باشد اما از آنجا که در گذشته این موضوع ساماندهی نشده بود و سیم‌کارت‌ها بدون حساب و کتاب فروخته می‌شد، از این سیم‌کارت‌های بدون هویت خلاف‌هایی قابل توجهی چون قاچاق و مزاحمت‌هایی انجام شده بود.

او با اشاره به اینکه از یک سال قبل تلاش کردیم تا ثبت هویت‌ها را ساماندهی کنیم، افزود: حدود 50 میلیون سیم‌کارت ساماندهی شد و نزدیک به 10 میلیون سیم‌کارت باقی ماند که بیشتر آنها کسانی بودند که بیش از 20 تا 30 سیم‌کارت به اسم‌شان بود و آنها نمی‌آمدند برای ثبت هویتشان. بنابراین موضوع در شورای عالی فضای مجازی مطرح شد که یکماه فرصت دادند برای ثبت اطلاعات هویت مالکان سیم‌کارت‌ها که از طریق همان شماره‌ها با پیامک اطلاع‌رسانی کردیم.

با توجه به اینکه پیش از اظهارات وزیر ارتباطات، قرار بود مشترکان تا اول دی ماه مغایرت‌های مربوط به مالکیت سیم‌کارت را رفع کنند اما فرصت 9 روزه دیگری داده شد و از امروز عملا اپراتورها وارد مرحله یک طرفه کردن خطوط بدون هویت می‌روند.

این فرآیند هم گامی در جهت سوق دادن مشترکان بدون هویت به سمت ثبت اطلاعات هویتی است اما ممکن است کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به این نتیجه برسد که بعد از یک فرصت مجدد، سیم‌کارت‌های مذکور قطع دو طرفه یا واگذاری مجدد شود.

mohsen

محسن هستم 30 ساله طرفدار دنیایی متنوع اندروید و کاستوم رامها در Gsm-Developers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا