جدیدترین اخبارهای دنیای gsmمقاله مرتبط با موبایل

مبانی هوش مصنوعی را با زبانی بسیار ساده از گوگل بیاموزید

هوش مصنوعی به تدریج موقعیت مناسب تری در زندگی امروز انسان به دست می آورد.

 اگر در سال های گذشته هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی تنها محدود به آزمایشگاه های تحقیقاتی بود حالا دوره های آموزشی آن در دانشگاه های بزرگ جهان برگزار می شود

محصولاتی که قدرت خود را از خوش مصنوعی دریافت می کنند نیز ساخته شده و به شکل های مختلف توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرند.

در نتیجه افراد بسیار زیادی در سراسر جهان وجود دارند که تمایل به فراگیری مبانی هوش مصنوعی و روش های استفاده از آن دارند.

از طرفی همیشه نگرانی هایی هم درباره هوش مصنوعی وجود داشته است. بسیاری از مردم و حتی کارشناسان معتقدند هوش مصنوعی در صورت عدم کنترل می تواند در نهایت باعث نابودی نوع بشر شود.

مبانی هوش مصنوعی را با زبانی بسیار ساده از گوگل بیاموزید

همچنین برخی از افراد نیز اعتقاد دارند افزایش حضور ابزارهای هوشمند در زندگی باعث تهی شدن و از بین رفتن بسیاری از تجربه ها و لذت هایی خواهد شد که تا پیش از این وجود داشتند و نسل های بعد ایده ای از آنها نخواهند داشت.

یکی از شرکت هایی که می تواند پاسخ مناسبی به همه این پرسش ها داشته باشد گوگل است. غول جست و جوی جهان که به تدریج از یک موتور جست و جوی اینترنتی ساده به یک مغز متفکر تبدیل شده و حوزه های فعالیت خود را گسترش داده است.

گوگل اخیرا در جدیدترین تلفن های هوشمند خود نیز کاربردهای گسترده ای را به کمک هوش منصوعی در اختیار کاربران قرار داده و در حال پیاده سازی ایده های هیجان انگیز بیشتری نیز رفته است.

یکی از این ایده ها آموزش مبانی پایه ای هوش مصنوعی به زبانی بسیار ساده است که در آزمایشگاه مجازی گوگل در اختیار کاربران قرار می گیرد.

در این آزمایشگاه که دسترسی به آن رایگان است می توانید به سادگی یک برنامه هوش مصنوعی را توسعه دهید و رایانه را برای انجام کاری خاص تعلیم دهید.

این پروژه از وبکم لپ تاپ یا رایانه برای کسب اطلاعات استفاده خواهد کرد. برای مثال می توانید برنامه را به گونه ای تعلیم دهید که هر روز با دیدن گلدانی که پشت سر شما قرار گرفته به شما یادآوری کند به آن آب بدهید یا آن را روبروی پنجره در معرض نور خورشید قرار دهید.

 یا برنامه را به گونه ای آموزش دهید تا در صورت انجام عملی خاص توسط شما یک آهنگ مشخص را پخش کند یا یک تصویر متحرک را برای شما به نمایش بگذارد.

این آموزش ها که به شکلی بسیار ساده و بدون پیچیدگی های مرسوم کدنویسی در اختیار کاربران قرار می گیرند علاوه بر آشنا کردن افراد در سنین مختلف با سطح معلومات متفاوت با هوش منصوعی، به کاربران نشان می دهد کنترل این پدیده به چه شکلی صورت می پذیرد و چرا نباید آن طور که عنوان می شود نگران افزایش قدرت هوش منصوعی بود.

برای دسترسی به این آزمایشگاه می توانید از لینک زیر استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر از ایران قصد یادگیری مبانی هوش مصنوعی به کمک گوگل را دارید ناچار به تغییر IP خود هستید.

reza.seven

سلام ، رضا کلانی هستم اهل پایتخت مقاومت ایران ،شهر دزفول با مدرک مهندسی مکانیک : علاقه مند به دنیای خودروها ،عکاسی،فناوری و نرم افزار در خدمت شما هستم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا