جدیدترین اخبارهای دنیای gsm

لومیاهای محبوبی که بروزرسانی Creators ویندوز 10 را دریافت نخواهند کرد!

مانند دیگر بروزرسانی های ویندوز 10، بروزرسانی Creators نیز برای تمامی لومیا های سازگار با این سیستم عامل از جمله گوشی های ویندوزی منتشر خواهد شد. عرضه ی عمومی این بروزرسانی از 22 فروردین آغاز خواهد شد اما با توجه به اولویت بندی مایکروسافت، ویندوز 10 موبایل این بروزرسانی را کمی دیرتر دریافت خواهد کرد.

این سیستم عامل سهم چشمگیری در بازار گوشی های هوشمند ندارد چرا که مایکروسافت مدت هاست گوشی ویندوزی جدیدی را معرفی نکرده است و گوشی های قبلی نیز نتوانستند موفقیت چشمگیری را برای ردموندی ها رقم بزنند.

با این حال گوشی های مجهز به ویندوز 10 موبایل تاکنون بروزرسانی های مختلفی را دریافت کرده اند. اکنون که در آستانه ی انتشار بروزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10 قرار داریم، مطمئنا کاربران گوشی های ویندوزی منتظرند تا این نسخه را نیز تجربه کنند. اما این اتفاق شاید حتی برای محبوب ترین گوشی های ویندوزی نیز نیافتد.

 
لومیا های محبوبی که بروزرسانی Creators ویندوز 10 را دریافت نخواهند کرد!
لومیا های محبوبی که بروزرسانی Creators ویندوز 10 را دریافت نخواهند کرد!

به نظر میرسد مایکروسافت قصد دارد گوشی های ویندوزی بیشتری را از لیست پشتیبانی خود خارج کند، چرا که بر اساس گزارش ZDNet، تنها 13 دستگاه سازگار با ویندوز 10 موبایل بروزرسانی Creators را دریافت خواهد کرد. فهرست منتشر شده بسیار نا امید کننده است چرا که از دستگاه های ساخت مایکروسافت تنها مدل های لومیا 640/XL، لومیا 550، 650 و لومیا 950/XL از بروزرسانی جدید ویندوز 10 برخوردار خواهند شد. تمامی دیگر گوشی های لومیا که شامل مدل های محبوبی مانند لومیا 930 و لومیا 1520 میشوند این بروزرسانی را دریافت نخواهند کرد.

مایکروسافت در پاسخ به ZDNet در مورد صحت این لیست گفته است که:

از ابتدای این ماه ( آوریل ) مایکروسافت بروزرسانی Creators را برای کاربران ویندوز 10 همچنین ویندوز 10 موبایل منتشر خواهد کرد. مانند دیگر بروزرسانی های ویندوز 10 ممکن است مدل هایی از بروزرسانی جدید پشتیبانی نکنند. این موضوع به عدم سازگاری سخت افزار دستگاه، کمبود درایور های فعلی و یا پایان زمان پشتیبانی از دستگاه مربوط است. این دستگاه ها همچنان بروزرسانی های امنیتی و بروزرسانی هایی که مشکلات نسخه ی فعلی را برطرف میکنند دریافت خواهند کرد. لیست کامل دستگاه هایی که از این بروزرسانی پشتیبانی میکنند به زودی در صفحه ی Product Lifecycle قرار خواهد گرفت.

همان طور که خواندید مایکروسافت لیست فاش شده را نه تائید کرده است و نه تکذیب. این موضوع تا هفته ی های آینده کاملا روشن خواهد شد. ضمن اینکه در ادامه میتوانید لیست دستگاه هایی که بروزرسانی Creators را بر روی موبایل دریافت خواهند کرد مشاهده کنید:

 • Alcatel IDOL 4S
 • Alcatel OneTouch Fierce XL
 • HP Elite x3
 • Lenovo Softbank 503LV
 • MCJ Madosma Q601
 • Microsoft Lumia 550
 • Microsoft Lumia 640/640XL
 • Microsoft Lumia 650
 • Microsoft Lumia 950/950 XL
 • Trinity NuAns Neo
 • VAIO VPB051

در صورت صحت این گزارش، با تصمیم عجیبی از سوی مایکروسافت مواجه هستیم چرا که انتظار میرود نسخه ی Creators با توجه به بهبودهای صورت گرفته بر روی دستگاه های قدیمی تر، نسبت به نسخه ی انیورسری بهتر اجرا شود. در صورتی که در این نسخه مایکروسافت به پشتیبانی از گوشی های محبوبی همچون لومیا 930 و 1520 پایان دهد، شاید ممکن باشد پرچمداران نسبتا جدیدی مانند لومیا 950 بروزرسانی بعدی ویندوز 10 را دریافت نکنند. مطمئنا این موضوع بیش از پیش کاربران ویندوز موبایل را آزرده خاطر خواهد کرد.

reza.seven

سلام ، رضا کلانی هستم اهل پایتخت مقاومت ایران ،شهر دزفول با مدرک مهندسی مکانیک : علاقه مند به دنیای خودروها ،عکاسی،فناوری و نرم افزار در خدمت شما هستم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا