جدیدترین اخبارهای دنیای gsm

فیسبوک با اضافه کردن برچسب “مورد بحث” مبارزه با خبرهای جعلی را آغاز کرد.

پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایالات متحده و انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهوری این کشور، بسیاری از رسانه ها انگشت اتهام خود را به سمت فیسبوک نشانه رفتند.

 

منتقدان بر این باور بودند که انتشار خبرهای نادرست و جعلی در این شبکه اجتماعی و عدم نظارت صحیح بر روی آنها باعث جهت گیری ذهنی رای دهندگان و در نهایت شکست کاندیدای حزب دموکرات در این رای گیری شده است.

به گزارش RT، تیم توسعه دهندگان این شبکه اجتماعی قابلیتی را به آن اضافه کرده اند که برخی از خبرها را با برچسبی با عنوان “مورد بحث” از سایر اخبار متمایز می کند تا کاربرانی که قصد خواندن آنها را دارند از عدم تایید صد درصدی با خبر باشند.

این قابلیت هنوز در اختیار همه کاربران سراسر جهان قرار نگرفته و در مرحله آزمایشی قرار دارد، اما بر اساس گزارش منتشر شده، فیسبوک قصد دارد منابع اخبار را به عنوان اصلی ترین پارامتر صحت یا جعلی بودن یک خبر مورد بررسی قرار دهد و در این راستا همکاری مشترکی را با رسانه های مطرح بین المللی از جمله ABC، FactCheck، Snopes و PolitiFact آغاز کرده است.

اخباری که توسط الگوریتم های هوشمند فیسبوک جعلی یا “مورد بحث” شناخته شوند به این رسانه ها فرستاده خواهند شد تا صحت اطلاعات مندرج در آنها توسط تحلیلگران مورد بررسی قرار گرفته و در صورت جعلی بودن نسبت به حذف آنها از روی فید کاربران اقدام شود.

گفته می شود فیسبوک همکاری های مشترکی را با رسانه های آلمانی و فرانسوی و در آستانه برگزاری انتخابات گسترده در این کشورها آغاز کرده و قصد دارد به این ترتیب علاوه بر توانمندسازی بیشتر الگوریتم ها، سیستم ابداعی خود را به صورت جدی محک بزند.

reza.seven

سلام ، رضا کلانی هستم اهل پایتخت مقاومت ایران ،شهر دزفول با مدرک مهندسی مکانیک : علاقه مند به دنیای خودروها ،عکاسی،فناوری و نرم افزار در خدمت شما هستم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا