08 / 03 / 1401
Asia/Tehran 14:09

Samsung در بروزرسانی جدیدی که به مرور بر روی همه دارندگان موبایل های Galaxy S8 و Galaxy S8 Plus اعمال خواهد شد، امکان برداشتن منوی حرکتی پایین موبایل را به کاربر داده است. بروزرسانی نرم افزاری در گوشی سامسونگ Galaxy S8 علاوه بر پچ ها و بروزرسانی های امنیتی، تغییرات و ویژگی های ظاهری جدیدی را نیز به همراه خواهد داشت.

از طریق این ویژگی جدید، هنگامی که در محیط یک نرم افزار هستید و می خواهید از کل صفحه استفاده کنید، می توانید با زدن گزینه ای که در سمت چپ این منو قرار گرفته، آنرا مخفی کنید.

هر زمان که نیاز داشتید، می توانید با زدن گزینه این که همچنان بصورت در سمت چپ قرار می گیرد، مجدد منو را برگردانید.

بروزرسانی های جدید در Galaxy S8 ؛ مخفی کردن منوی حرکتی
بروزرسانی های جدید در Galaxy S8 ؛ مخفی کردن منوی حرکتی

در صورتی که بخواهید از کل صفحه ۸٫۵:۹ استفاده کنید، این ویژگی بسیار کاربردی خواهد بود. می توانید این ویژگی را بصورت کامل از طریق بخش تنظیمات، حذف کرد و به حالت عادی برگرداند. با رفتن به مسیر Settings > Display > Navigation bar > Show and hide button می توانید این گزینه را فعال یا غیرفعال کنید.

امکان جدیدی که در این بروزرسانی در گلکسی اس ۸ فعال خواهد شد، امکان نمایش تمام صفحه برای نرم افزارهایی است که با رزولوشن Galaxy S8 همخوانی ندارند. گزینه ای روی منو قرار خواهد گرفت “Tap here to fill entire screen.”  که با زدن آن، نرم افزار فعال، ریستارت شده و در بالا آمدن مجدد آن، بصورت تمام صفحه اجرا خواهد شد.

قبلا می توانستید از طریق بخش تنظیمات، رنگ منوی پایین را به رنگ دلخواه RGB تغییر دهید. در بروزرسانی جدید این ویژگی برداشته شده و تنه امکان تغییر رنگ منو به ۷ رنگ مشخص، وجود خواهد داشت. به علاوه اینکه رنگ مشکی هم از لیست حذف شده است.

بروزرسانی های جدید در Galaxy S8 ؛ مخفی کردن منوی حرکتی
بروزرسانی های جدید در Galaxy S8 ؛ مخفی کردن منوی حرکتی

برداشتن رنگ مشکی از لیست رنگ های انتخابی منوی حرکتی پایین کمی عجیب به نظر می رسد. زمانی که بدانیم رنگ مورد علاقه و پرکاربرد منو معمولا مشکی است. احتمالا دلیل سامسونگ برای برداشتن این رنگ نگرانی های آنها در کاهش کیفیت پنل های AMOLED است که معمولا در حاشیه ها دچار مشکل می شوند و در صورت داشتن منو مشکی، این اتفاق بیشتر خود را نشان می دهد.

این بروزرسانی در اندازه ۴۵۴٫۱۸MB به زودی برای همگان ارسال خواهد شد. فعلا سامسونگ قصد دارد از کشور هند برای شروع بروزرسانی جدید خود استفاده کند.


200 نوشته
سلام ، رضا کلانی هستم اهل پایتخت مقاومت ایران ،شهر دزفول با مدرک مهندسی مکانیک : علاقه مند به دنیای خودروها ،عکاسی،فناوری و نرم افزار در خدمت شما هستم :)

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند

*

code